יום ראשון, 9 באוקטובר 2016

קשת של סליחות...

יש כל מיני סוגי סליחות. היום הבנו את זה טוב טוב בכיתה.
פתחתי את הבוקר בסיפור מקסים "סליחה שבלב" (דבורה עומר). זהו סיפור על ילד שמבין שלקראת יום כיפור עליו לבקש סליחה על כל מה שעשה. רק כאשר הוא מבקש סליחה הוא ממשיך את התנהגותו הרגילה ולא מבין מדוע אינם סולחים לו. לבסוף הבין כי על מנת לבקש סליחה אמיתית עליו להתכוון לכך מהלב ולשנות את התנהגותו הרעה.

הילדים הקשיבו בשקט ונראה היה כי הם מרותקים. בסוף הסיפור קראתי כל פעם ל2 ילדים ויחד המחיזו את הסיפור שנתתי להם. סיפרתי להם על המעשה הרע שאחד מהם עשה לשני (לכאורה כמובן....) ועל השני היה לסלוח לו. אבל השאלה איך ביקשו סליחה. האם זה היה על מנת לצאת ידי חובה או באמת כי התכוונו לכך מהלב ולכן מעשה זה לא ישנה. 

לאחר שהבנו מצויין איך באמת מבקשים סליחה ואיך נוכל לפתוח דף חדש ולשנות את התנהגותנו, חזרנו לקשת שלנו. והפעם, קשת של סליחות....ולהלן המשימה:


הם ישבו וכתבו וכתבו וכתבו.... סליחה לאמא, לאבא, לחבר, לאח, למורה לדוד, לסבתא.... 
הכל יצא החוצה.

קשת של סליחות:


סליחה שבלב לכיתות א': (תש"ף)

כל ילד קיבל לב אחד לבן- עליו כתוב "סליחה ש..." כל אחד בחר ממי לבקש סליחה. ילדי כיתה ג' באו לעזור לנו לכתוב. (הילדים שלי משנה שעברה :)
בנוסף קיבלו דף עם 3 לבבות אדומים. כל אחד גזר ויחד הדביקו את כל הלבבות שקופלו לחצי, זה על גבי זה. הם יצרו לב קטן ובתוכו סליחה שבלב...קובץ:

סליחה שבלב- דבורה עומר

סליחה שבלב- לב לכיתה א

4 תגובות: