יום שלישי, 6 בפברואר 2018

"בארץ ההבעות" - שבוע אינטרנט בטוח

השבוע מתקיים אצלנו (כמו בכל בית ספר), שבוע "אינטרנט בטוח". ישבנו צוות א' וחשבנו כיצד נוכל לדבר עם כיתות א' על אינטרנט בטוח כאשר רובם בכלל לא יודעים להכנס לרשת ומי שיודע, בטח לא יודע שיש מקומות שלא כדאי להיחשף אליהם... (ומי אני שאחשוף אותם למקומות האלו??)
ואז עלה הרעיון לדבר על "רגשונים" (EMOJY) ולשייך את הודעות הטקסט למשהו חיובי.
בתחילת השיעור דברתי עם הקטקטים ואמרתי להם שאני רוצה לשלוח הודעת טקסט לאחד מהם וציירתי על הלוח רגשון כועס בצבע אדום. שאלתי את אחת הבנות איך היא תרגיש אם תקבל ממני כזו הודעה?
היא ישר ענתה: "זה לא יהיה לי נעים...." למה? שאלתי. "כי זו הודעה כועסת". נכון אמרתי. זו הודעה לא נעימה... משם המשכתי לצייר רגשונים נעימים ונעימים פחות. כאשר ציירתי את ה"קקי" המפורסם הם נקרעו מצחוק... הסברתי להם שהודעות הם כמו מילים, כמו שיח בין שני אנשים. עליהם לשים לב מה הם שולחים אחד לשני על מנת לא להעליב ולפגוע. בדיוק כמו בשיח....

קראנו להם את הספר: "בארץ ההבעות" - לא תמיד אנחנו במצב-רוח טוב. לפעמים אנחנו כועסים, מאוכזבים, עצובים, ואפילו מופתעים, ומבלי שנרצה רואים זאת על הפנים. הצטרפו אלינו לביקור מהנה ומשעשע בארץ ההבעות. שם תוכלו להפגש עם מר עצבן, גברת בהלת, משפחת אושר, מר אומלל וחברים אחרים.

משם יצאנו למשימה: על כל ילד ליצור רגשון משלו שיהיה חיובי ונעים למקבל!
והתוצאה לפניכם....

 כל אחד יצר חייכן משלו וכתב מה הוא מביע

קבצים:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה