יום שני, 11 בנובמבר 2019

שיעור אומנות- ואן גוך

השבוע בשיעור למדנו על ואן גוך. בתחילת השיעור שאלתי אם מישהו שמע על האומן והתפלאתי לגלות שהתשובה היתה "לא"... מזל שאני פה לחשוף אותם לגאונות שלו.
הקרנתי להם את הסרטון המדהים הזה של הציורים שלו, לצד השיר "STARY NIGHT" של הזמר  Don McLean's שכתב את השיר בעקבות היצירה "ליל כוכבים.

סרטוןבזמן שהקשיבו לשיר המופלא הזה והתענגו על הציורים המופלאים של ואן גוך, סיפרתי להם על האומן העני שנולד בהולנד בשנת 1853. סיפרתי להם כמה עני הוא היה ואיך הקדים את זמנו בשיטות שלו, בטכניקות הציור שלו וביצירותיו. סיפרתי להם שכל חייו אהב לצייר והמשיך ללמוד ושאב השראות שונות. במשך כל ימי חייו הצליח למכור רק עבודה אחת ונשאר עני כל כך שאחיו הגדול דאג לו לכל צרכיו. כשחלה במחלת הנפש, התאכסן בבית חולים לחולי נפש ושם המשיך לצייר. מכיוון שהיה כה עני, לא היה לו כבר כסף לבדים ולקנבסים והחל לצייר על מפות שולחן וסדינים.
בסופו של דבר המחלה הכריעה אותו ויש הטוענים כי התאבד מטירוף ויש הטוענים כי מת מהמחלה. לאחר מותו התגלה וציוריו נמכרים עד היום במיליוני דולרים! 
הם היו מרותקים לסיפור על חייו. כמובן שסיפרתי גם על האוזן אותה חתך ושלח לאהובתו אותה לא יכל לשאת לאישה היות והיה כה עני...

לאחר מכן הקרנתי את אחת היצירות הכי מפורסמות שלו - "החמניות":כל ילד החל לצייר תוך כדי שאני מסבירה בקווים כלליים את יסוד הציור. הילדים עבדו עם הגואש לפי השלבים:


 ואלו היצירות!!


שיעור מדהים! מקווה שתהנו....

שיעור נוסף על ואן גוך והחמניות:

את השיעור השני על ואן גוך, החלטתי לתת מקום לאחת היצירות היפות ביותר בעיניי...
"ליל כוכבים". זו יצירה קסומה על לילה מלא באור הכוכבים. הילדים התאהבו בתמונה בדיוק כמוני והפעם עבדנו עם פנדה שלב אחרי שלב כמו בסרטון:
ליל כוכבים - סרטון

גם ביצירה הזו אני יושבת איתם ועובדת איתם יחד שלב, שלב ומנחה.שיעור אומנות- דיוקן עצמי בטושים וגירים. משיכות מכחול כמו שצייר ואן גוך.
קובץ דיוקן:

3 תגובות:

  1. פשוט מושלם כל מה שעשית איתם! ואת הכל אני אעשה!!! אין עליך

    השבמחק
  2. מורן תודה! את פשוט אוצר גדול (:

    השבמחק