יום שבת, 6 במרץ 2021

 סביון אביבי

מפתיע שהשסביון האביבי- הוא בכלל פרח של חורף... הסביון קרוי בשמו על שם הזרעים שלו, שנותרים אחרי שהפרח נובל. הזרעים מסודרים בתפרחת לבנה המזכירה שערות של סבא. השערות עפות ברוח וכך מפיצות את זרעי הסביון.

הסביון הוא אחד הפרחים הראשונים של החורף ופורח יחד עם פריחתם של מספר פרחים כגון החמציץ וציפורני-חתול מצויות, והם ביחד מבשרים את בוא החורף. פריחתו של הסביון בישראל היא בחורף ובאביב, מחודש דצמבר ועד אפריל.

יצאנו כולנו אל פארק הירקון לחפש סביונים. מצאנו המון ציפורני חתול וחמציצים ולבסוף נמצא הסביון דווקא בפינה קטנה, ליד הכביש, מול סופר קטן... 

יצאנו מצויידים בציור של הסביון, טושים ועיפרון. חיפשנו אותו כדי ללמוד על העלים המשוננים שלו ולצייר אותם. לבסוף התחיל גשם וחזרנו לכיתה כשבידנו הסביון והמשכנו את עבודת המחקר בכיתה שלנו.


 הקראתי להם את הסיפור - "סב סביון לומד לעוף" של אורית רז. סיפור מקסים על פרח הסביון רוצה לעוף כמו ציפור, כמו פרפר, אך הגבעול מחזיק אותו חזק, עד שסוף סוף מגיע הזמן. סיפור על התבגרות ורצון לעצמאות. כל אחד הכין סביון ממקלות אוזניים וכתב מה המשאלה שלו.. העפנו את המשאלות שלנו רחוק כמו שאנחנו מעיפים את זרעי הסביון על פני הרוח.
משאלה אחת מיוחדת שריגשה אותי מאד... "שמור תהיה תמיד המורה שלנו ונעצור את
 הזמן ואנו נהיה כל הזמן בכיתה ב'". :)
קבצים:

סביון

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה