יום שישי, 7 בפברואר 2020

טקסט מפעיל - עוגת תפוזים

השבוע החלטתי שאני רוצה לאתגר את האפרוחים. אחרי שלמדנו על פירות הדר, חקרנו אותם בבוסתן, טעמנו, הרחנו, ואפילו קטפנו תפוזים בפרדס. הגיע הזמן לסכם את הנושא ולהכין עוגת תפוזים. אני חושבת שזה שיעור מאד חשוב מכל כך המון בחינות.... זה שיעור בשיתוף פעולה, עבודת צוות, שיעור בהבנה, מילוי הוראות, הקשבה, סובלנות... מה לא..?? שיעור על טקסט מפעיל שהוא בעצם טקסט שמורכב מתמונות. אנחנו עדיין רק במחצית הראשונה של כיתה א'... רק בחיריק!
שלחתי רשימת מצרכים מסודרת להורים. על כל ילד להביא פריט אחד: קערה, מטרפה, סוכר, ביצים, קמח, אבקת אפייה... חילקתי את הכיתה ל3 קבוצות. כל קבוצה קיבלה קערה, מטרפה, לקקן, כוס, כפית ומתכון. הסברתי להם שאני מנחה אותם בתהליך, מסבירה מה הם השלבים, אבל אני לא מתערבת. לא מחליטה מי עושה מה, מי שופך, מי מערבב, מי מביא.. תסתדרו. עבודת צוות כבר אמרתי...? חייבת להודות שזה לא פשוט בכלל. יש קבוצות שעבדו טוב יותר ויש שפחות. אבל עדיין עמדתי על שלי ולא התערבתי. 
התחלנו עם כל הרטובים, ביצים, סוכר, שמן ומיץ. לאט לאט הוספנו את הקמח ואבקת האפייה ובסוף שפכנו הכל לתבנית משומנת. כל קבוצה היתה אחראית לנקות את הכלים שלה ואת השולחן ולחכות עד שהעוגה תהיה מוכנה:)

כאשר הגיעו העוגות הכנתי זיגוג מלימון, תמצית וניל ואבקת סוכר. זילפתי על כל עוגה קצת וישר זללנו! היה טעים וחוויתי! קובץ:

מתכון

תגובה 1: