יום חמישי, 21 במאי 2020

חג שבועות

השנה אני מחנכת כיתה א'. כל השנה אני מחכה למאי לטקס שבועות, כל האפרוחים שלי מגיעים בלבן עם זר על הראש ויחד אנחנו מרימים טקס מרגש וסוחט דמעות. מה שהכי מיוחד בטקס הספציפי הזה, זה שהם כל כך מתוקים שזה ממש לא משנה אם הם טועים או מתבלבלים וכולם מוקסמים מהמתיקות הזו שהיא כה תמימה ומיוחדת!
השנה הקורונה גנבה לי את הטקס האהוב עליי... אז החלטתי לעשות לאפרוחים ארוחה חגיגית ומיוחדת בכיתה. בשבוע הבא נחגוג את חג השבועות בלבן עם זרים על הראש, אבל קצת אחרת...היום דברנו על חג הקציר, חג הביכורים. על הטנא שלנו, מאיפה הוא בא ומדוע עכשיו. "וְחַג שָׁבֻעֹת תַּעֲשֶׂה לְךָ, בִּכּוּרֵי קְצִיר חִטִּים." (שמותל"דכ"ב)

סיפרתי להם שנעשה ארוחת חג חגיגית בשבוע ובא בוינתיים נקשט את הכיתה בביכורים שלנו.

התחלתי את השיעור עם שפה- חייבת להמשיך ולתרגל כתיבה והעתקה מהלוח. אלו מיומנויות שלא עבדנו עליהם מספיק היות והחסרנו הרבה זמן יקר בזמן הקורונה.
כל פעם כתבתי מילה על הלוח, ירק, פרי או מוצר חלב. כל פעם ביקשתי מילד אחר לקרוא את המילה ולומר לנו לאיזה סל המילה שייכת. הילדים כתבו את המילים במקום הנכון וכך תרגלנו כתיבה בהנאה
אחר כך כל אחד הכין פרי לטנא המשותף שלנו בתלת מימד


השנה כאמור לא עשינו טקס. אז הכנו ארוחה חגיגית ומפנקת בכיתה והכנו הפתעה להורים "מיני טקס" שהכנו במיוחד: 


ערכנו יחד את הכיתה (כי ההורים לא מורשים להכנס) וההורים הכינו לנו שקיות עם בורקסים חמים ושוקו לכל ילד. ביקשתי מכל אחד להביא פירות וירקות וישבנו לאכול בשולחן החג שלנו :)


קבצים:

דפי עבודה

פירות יצירה

ברכה מווווושלם

4 תגובות:

 1. מקסים. ישר הולכת לבצע ביום שני. תודה רבה רבה.

  השבמחק
 2. מעולה, תודה רבה אכין עם כתות א ב בביהס, תודה

  השבמחק
 3. היי מור, זה מקסים, כל פעם מתפעלת מחדש מהכישרונות והיצירתיות שלך. אשמח להסבר איך יוצרים את הפרי, לא הצלחתי להבין מהקובץ. תודה

  השבמחק
 4. פעילות מקסימה!! גם הכתיבה וגם הפירות בתלת מימד, הילדים/ות נהנו מאד וגם אני!!

  השבמחק