יום שני, 23 בנובמבר 2020

 ווין טיבוד - Wayne Thiebaud

ווין מוכר בעיקר בזכות היצירות הצבעוניות שלו, הוא מצייר בעיקר פריטים שנמצאים בדיינרים ובקפיטריות, גלידות, עוגות, נקניקיות. היצירות שלו מלאות הומור וצבע, המון אופטימיות ושמחה.

מי שכבר מכיר את הבלוג שלי, יודע שאם יש משהו שאני ממש אוהבת לעשות, זה ללמד את הילדים אומנות. ללמד באמת על אומנים מוכרים יותר או פחות, אבל באמת להכיר את האומן, להבין מאיפה הגיע ומה מיוחד ביצירה שלו. והפעם, טלי המנהלת שלי פתחה את בית הספר להוראה מסוג שונה, להוראה הורית, התנדבותית. מיקה, אמא של יהב המהממת, ישר התנדבה והכירה לי אומן שמעולם לא שמעתי עליו, וכבר תבינו כמה שווה להכיר אותו....

מיקה הגיעה לכיתה עם מצגת מדהימה וסיפרה לילדים על ווין, על התקופה בה הוא חי ועל מי הוא ולמה הגיע לצייר את כל העוגות המופלאות האלו. 

כמובן שכרגע אנחנו לומדים ב2 קפסולות ולכן מיקה העבירה את המצגת המדהימה ואת סיפור חייו בשתי הקבוצות. לאחר שסיימה, אני המשכתי איתם ויחד ציירנו בעקבותיו. ציירנו את עוגת הלימון המפורסמת שלו לפי שלבים:
בשלב הבא, הכנו יחד עוגה ענקית, צבענו אותה והצטלמנו איתה בדשא. כל ילד כתב: "לו הייתי עוגה, הייתי...." וכל אחד כתב מה היה עושה אם היה עוגה. שווה קריאה! בעיקר מצחיק :)


הכנו עוגות קנות על גלילים שכל אחד הביא מהבית, המשכנו את נושא הגליל בשיעור גאומטריה
 והכנו ממנו עוגה מתוקה מבדי לבד:


ובשלב האחרון חזרה מיקה לשיעור מתוק במיוחד! היא עשתה לילדים חזרה על כל מה שלמדו ויחד יצרה איתם עוגות פלסטלינה בשכבות וחיתוכים בדיוק כמו בעבודות של ווין:


בסוף כל השיעורים, מיקה צילמה את כל הילדים עם התערוכה שהכנו ושלחה לווין את התמונות עם ברכת יום הולדת לכבוד חגיגות ה100 שלו!!! ועכשיו רק נותר לנו לחכות לתשובה :)


קבצים:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה