יום שני, 20 בנובמבר 2017


הדואר בא היום


 הכל התחיל בקרטון שמצאתי ליד הפח ומשם.... השמיים הם הגבול


בכיתה א' יש איזה קסם שקשור לגיל הצעיר של הילדים... יש בהם עוד משהו תמים ותמיד אפשר ללמד הכל דרך משחק ויצירה בדיוק כמו שאני אוהבת ומאמינה.
כבר בחופש היתה לי תוכנית חדשה לשנה זו- להחזיר עטרה ליושנה. לתת לילדים להבין את ערך הנייר, את ערך הכתב ואת הנוסטלגיה שבמכתב. ההרגשה הזו שהגיע לך מכתב בדואר, היא הרגשה מיוחדת במינה. נראה כאילו אנחנו דור אחר לגמרי וכל זה כבר נמוג מן העולם.... הרגע הזה שאת כותבת מכתב לחבר שלך בצבא ואין לך אפשרות לדבר איתו בכל רגע נתון בסלולר, הציפייה הזו לקבל מכתב חזרה היא מלאה ברומנטיקה ואהבה. 
אז השנה, אנסה לתת להם לטעום קצת מההרגשה המופלאה הזו ויחד נכתוב בהמשך מכתבים להורים ואחד לשני ונצא לטיול אל הדואר עם הבול וכל הציפייה...

ונחזור להיום :)
התחלתי את השיעור בהשמעת השיר הדואר בא היום  של נעמי שמר. שאלתי אותם האם קיבלו פעם מכתב, ממי הם קיבלו, כיצד הרגישו כאשר אמא אמרה להם שהגיע מכתב עבורם. הם התרגשו... בדיוק כמוני. ובהמשך יתרגשו שוב, אני מבטיחה.לאחר מכן, יצרנו את ה"אוטו האדום" עם המכתב (עליו כתבתנו את מילות השיר אשר כתבתי על הלוח) והכנסנו אותו לאוטו שיסע ליעדו....

 ואז..... אז הגיע "סימה" עם כל המכתבים... נכנסתי לכיתה לצלילי השיר "הדואר בא היום" וחילקתי מכתבים לכולם לפי רמות. המעטפות שבחרתי הן צבעוניות ולכן כל צבע סימל רמה אחרת. חלק היו רק עם מילים וחלק עם משפטים והשאר עם סיפורים. וכך סימה חילקה מכתבים לילדי הכיתה ויחד תרגלנו את כל הצלילים והאותיות שכבר למדנו.

היה שמח ומצחיק וכולם נהנו! נפגש בדואר ביום חמישי.... :)


והיום, חיים הדואר הגיע לבקר! הוא חילק לכולנו גלויה!!! היתה שמחה גדולה.
כל ילד קיבל גלויה מחיים, הדביק אותה על דף העבודה והעתיק את הסיפור. כאשר סיים, הקריא לי את הסיפור.עם נורית המנהלת שמאפשרת לי להשתגע!

כיתה א' תש"ף- מילים מבולבלות

היום הגיע הדוור שלנו לבקר בכיתה. כל ילד קיבל מעטפה ובה שלוש מילים מבולבלות. כל אחד גזר את המילים וסידר אותן כך שיתקבל משפט נכון. הם הדביקו על הגלויה והכניסו למשאית הדואר :)קבצים:

מעטפה

דף עבודה - דואר

הדואר בא- השיר ללוח

דף עבודה לגלויה

גלויה

מילים מבולבלות

4 תגובות:

 1. מקסים ממש! אהבתי מאוד את הרעיון והביצוע!
  אשמח אם תוכלי להעלות גם את המכתבים האישיים שחילקת לילדים או שתשתפי אותי מה היה במעטפה. תודה רבה על השיתוף והנתינה!

  השבמחק
 2. יישר כח! האם תוכלי להשאיר גלויה עם מקום שנוכל לכתוב סיפורים נוספים באותה מתכונת. תודה רבה!

  השבמחק
 3. נהנית כל פעם מהיצירתיות שלך!! את מדהימה!

  השבמחק
 4. אני עוקבת אחרי הפוסטים שלך והאתר המדהים שהקמת ואת מדהימה ויצירתית ומוכשרת.
  האם יש לך ניסוח או נוסח של מכתב להורים לתחילת שנה לילדי כיתות א, אני מאוד אשמח.

  השבמחק